25.000 Ft fölötti vásárlás felett ajándék arctörlőt rejtünk a csomagodba!

Bőrápolás tiniknek a Sigfrid Essence-el 4/4 rész: Mit NE csinálj a bőröddel!

Bőrápolás tiniknek – A hat legnagyobb tévhit!

Az előző részekben leírtam hogy milyen hatóanyagokat, termékeket keress, hogy nézzen ki a rutinod – hatékony bőrápolás tiniknek. Most leírom neked, hogy mit NE csinálj!

  • Ne használj túl erős vagy irritáló hatású kozmetikumokat! Az aknés bőr kezelésének titka a kíméletesség, gyengédség. Jegyezd meg, hogy a pattanásos bőr egyben érzékeny bőr is!
  • Semmiképp se szappannal vagy szilárd tisztítóval moss arcot, mert azok az összetevők, amik a szilárdságért felelősek, eltömíthetik a pórusaidat. A szappan ráadásul szárít is, a magas pH-értéke pedig kedvez a baktériumok szaporodásának! Senkinek nem ajánljuk a szappant, de pattanásos bőrűeknek különösen NEM.
  • Ne piszkáld a pattanásaidat! Ha alig hozzájuk érve, máris kidurrannak, akkor nyomhatod őket, de ne feledd: ha nem megfelelő módon nyomod ki, akkor nem a pattanástól szabadulsz meg, hanem egy heget csinálsz magadnak! Szerintem egyetértünk abban, hogy nem éri meg ilyen módon beszerezni egy mély heget, amit csak nagyon nehezen vagy sehogy sem tudsz majd eltüntetni! Ha könnyedén nem jön, sose gyötörd! Tudom, hogy nagyon nehéz ennek ellenállni, de ha csinálod akkor tényleg nagyon-nagyon óvatosan és kíméletesen tedd!
  • Soha ne használj túl forró vagy túl hideg vizet, mikor az arcodat tisztítod vagy a pattanásokat kezeled! A forró borogatás vagy a jégkocka nem jóbarát; nem segítik elő az aknék visszahúzódását, sem a gyógyulás folyamatát. Helyette viszont gyulladást okozhatnak, ami tovább mélyíti a problémát. A hideg és a forró víz a mendemondák ellenére nem zárja be vagy nyitja ki a pórusokat! A pórus nem egy kapu, amit ki-be lehet nyitogatni! A langyos víz a jóbarátod.
  • Ne használj alkoholos tonikokat és kozmetikumokat, se olyanokat, amiben illatanyagok, vagy frissítő, hűsítő összetevők vannak, mint a mentol, eukaliptusz! Ezek az összetevők nem az érzékeny bőr barátai, és így a pattanásos bőré sem.

Mindig meglepődve tapasztalom a beszélgetéseim során, hogy mennyi tévhit kering még mai napig is a pattanások kezelésével kapcsolatban!

Ez volt a fő motivációm arra, hogy megírjam a bőrápolás tiniknek című sorozatot amelyben összeszedtem néhány mítoszt nektek és kicsit magyarázok is róla! 🙂

Bőrápolás tiniknek

bőrápolás tiniknek

1. Az egyik kedvencem bőrápolás tiniknek kategóriában: “Tegyél egy kis fogkrémet a pattanásra, az majd jól leszárítja és másnapra nyoma sincs!”

A bőrgyógyászok és kozmetikusok sem ajánlják, hogy fogkrémmel próbálj megszabadulni a pattanástól!

A Yale Egyetem orvosi karának bőrgyógyásza, Dr. Mona Gohara szerint a legtöbb paszta ugyanis szódabikarbónát, illóolajokat, hidrogén-peroxidot, mentolt és egy erős fertőtlenítőszert, triklozánt tartalmaz, melyek valóban képesek leszárítani a gyulladt puklit, de ezzel egy időben irritációt, kiütéseket is okozhatnak.

Ráadásul nemcsak magát a pattanást szárítják ki, de a körülötte lévő bőrt is, ami aztán fokozott hidratálás hiányában súlyosbodhat – ha viszont hidratáló krémmel kened be a pattanás helyét, a gyulladás könnyen visszatérhet, akár a korábbinál rosszabb formában is.

2.  “A pattanásoknak jót tesz a napfény, pikk-pakk helyrejönnek tőle!”

A legtöbb ember bizonyára már tapasztalta, hogy pattanásos panaszai napfény hatására javulnak. Nem véletlenül: a napfénynek valóban van hámsejteket leválasztó és gyulladáscsökkentő hatása.

De fontos észben tartani, hogy csak egy bizonyos ideig pozitív ez a hatás. A gyenge tavaszi nap javíthat a tüneteken, de az erős, nyári napfény hegek kialakulását is generálhatja, maradványtüneteket – hiperpigmentációt (barna foltokat) – okozhat, és a külső elzáródások “beégetésével” fokozhatja a pattanások kialakulásának esélyét

3. “Ha rendszeresen szappannal mosunk arcot, akkor nem jönnek ki a pattanások

Ma is sokakban él az a tévhit, hogy ha valaki rendesen mosakszik, tisztán tartja az arcát, nem lesznek bőrhibái. A pattanásosság nem fertőzés, nem a piszoktól alakul ki.

A faggyúmirigyekben normálisan is él egy baktériumféle, az arcbőrt nem lehet teljesen sterilizálni! Ne használjunk szárító hatású készítményeket – szappant vagy alkoholtartalmú lemosót, sminkeltávolítót – az arcunkra.

Ezek ugyanis a hirtelen vagy túlzott szárítás következtében arra késztetik a faggyúmirigyeket, hogy még több faggyút termeljenek, ami újabb pattanások kialakulását generálja!

4. “Ha sminkelek, még több pattanás lesz majd az arcomon!”

Ma már vannak kifejezetten problémás, pattanásos bőrre kifejlesztett dermonkozmetikumok, amelyek nem tömítik el a faggyúkivezetőket.

Nincs feltétlenül igaza annak, aki azt mondja, hogy egy fiatal, aknés beteg ne fedje le az arcán található pattanásokat korrektorral, vagy egyéb, bőrszínű védőréteggel.

Ha valakinek csúnya az arcbőre, mert komedók vagy gennyes pattanások vannak rajta, és emiatt stresszel, a helyzet csak romlani fog. A stressznek ugyanis faggyútermelés fokozó hatása is van!

Ilyen esetekben érdemes olyan, napi szinten használható dermo kozmetikumokat keresni, amelyek – megfelelő gyulladáscsökkentő vagy hámlasztó kezelést követően – komfortérzetet biztosító fedést adnak a faggyúkivezető nyílások elzárása nélkül.

5. “Ha tiszta kézzel nyomkodom a pattanásokat, abból semmi baj nem lehet!”

Bőrápolás tiniknek – mely pattanásokat nyomhatod ki otthon? A legtöbb esetben egy pattanás kinyomásakor valóban nem károsodik a bőr. Egy átlagos pattanás pár hét alatt jön-megy. Gond akkor lehet, amikor nem múlik el, és cisztás, csomós lesz.

Ezeket nem szabad otthon kiüríteni, ez már a bőrgyógyász kompetenciája! Nem javasolt hogy magad ess neki a pattanásoknak – nyilván, ha egy-egy megjelenik, más, mintha folyamatosan problémát okoznak -, mert gyakran heg vagy barna pigmentfolt marad hátra.

Amennyiben a gennyes, mély pattanásokat okozó baktériumokat nyomkodással visszapréseljük a mélyebb rétegekbe, vagy nyomkodás közben megsérül egy kis bőrkapilláris, esetleg egy kis véna, akár agyi trombózis is felléphet.

Ez pedig életveszélyes állapotot okoz!

6. “ Ha csíp vagy bizserget, akkor hat! “

Nincs semmi tudományos bizonyíték rá, hogy azok az összetevők, amik bizsergetik vagy csípik a bőrödet, kicsit is hatékonyak lennének pattanások vagy zsíros bőr ellen.

A leggyakoribb ilyen összetevő az alkohol, a mentol, a borsmenta, az eukaliptusz vagy a citrom, ami számos pattanás elleni készítmény összetevő listájában megtalálható.

A várt hatás helyett viszont ezek a hatóanyagok inkább irritációt váltanak ki, ami csak ronthat bőröd állapotán! Az irritáció ugyanis stimulálja a pórusok mélyén található érző idegvégződéseket, ennek köszönhetően pedig fokozódik a faggyútermelés.

Amennyiben szeretnél még hasznos cikkeket olvasni bőrápolás tiniknek kategóriában, az előző cikkünket ami egy teljes arcápolási rutin kialakításáról szól kattints a linkre! A bőrápolás tiniknek egy hasznos cikksorozat a fiatal olvasóknak, hiszen végigvezetünk a a bőrápolás rejtelmein és segítünk kialakítani arcápolási rutinod.

Te is ismersz ilyen tévhiteket? Írd meg nekünk, szívesen vesszük! zsofi@sigfridessence.hu

Zsófi – termékfejlesztő

 

Kapcsolódó termékek

Termékeink természetes összetevőket és aminosavakat is tartalmaznak. Hidratálják és táplálják a bőrt, erősítik a bőr természetes védőrétegét.
Minden termék raktáron Minden termékünk raktáron van
Pontos termékismeret Pontos termékismeretek
Ügyfélszolgálat Barátságos, megbízható ügyfélszolgálat
Pontos termékismeret Szakmai hitelesség a termékekről
Gyors kiszállítás Gyors kiszállítás
Hírlevél
10% kedvezmény a következő vásárlásból
Miért válassz minket?